IV władza w akcji. Czyli były celebryta TVNu na prezydenta. Szymon Hołownia, a w tle ogromne już zainwestowane pieniądze

Neoliberalna  tajna ręka znów promuje swojego człowieka który tym razem ma wskoczyć na stołek prezydencki w nadchodzących wyborach w Polsce.
Wszyscy pamiętamy w jaki sposób promowano Nowoczesną wraz z uczniem Balcerowicza jakim był książę mądrości Ryszard Petru Ten nowoczesny przywódca, biznesmen człowiek który stać się miał przywódcą nowej odmiany tego samego układu nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei.
Niestety wówczas postawiona na złego konia gdyż Ryszard Petru okazał się nie tylko nie być liderem własnej formacji, ale również okazał się politycznym idiotą, i pośmiewiskiem.

Określone siły polityczne stojące za mediami mainstreamu w Polsce mają dość nieudaczników rodem z totalnej opozycji.
Postanowiono wiec wypróbować metodę Ukraińską gdzie wypromowano medialnie człowieka celebrytę i aktora na stołek prezydenta.
Czy ten sam manewr powiedzie się z byłym celebrytą TVNu Szymonem Hołownią?
Czy Polski naród da się omamić medialnym sztuczkom i pompowanemu kandydatowi tych samych sił politycznych które przez lata pompowały poparcie społeczne Platformy Obywatelskiej? Faktem jest iż za Szymonem Hołownią już stoją potężne środki finansowe.
Skąd biedny były celebryta stajni TVN bierze środki na organizowanie i promowanie swojej osoby tego możemy się jedynie domyślać.

Tym razem ma to być człowiek oklepany z medialnymi sztuczkami celebryta człowiek ze świecznika, którego nie zagnie byle dziennikarzyna.
Pan Hołownia teoretycznie jest przecież bezpartyjny i teoretycznie nie wspierają go  żadne opozycyjne partie.
Niepotrzebna jednak politycznego geniusza aby dostrzec ten sam mechanizm wklejania marionetki, celebryty i aktora gotowego do odegrania swojej roli.

Od kilku miesięcy wiadomo było że ten garnitur jest już szyty i umiejętnie promowany w mediach mainstreamu .
Dziś nastąpiło oficjalne oświadczenie samego Szymona Hołowni że oto on sam podjął decyzje, choć ta już dawno została podjęta przez innych pociągających za sznurki i płacących za tą szopkę. Więc on artysta bezpartyjny myśliciel i trybun ludowy postanowił był o swoim starcie w wyborach prezydenckich.  A co teraz? teraz odbędzie się pokaz pakowania kandydata w złotka i sreberka, tak aby z każdej strony wyglądało to dobrze.
Media takie jak TVN potrafią przecież wcisnąć każdy kit i ciemnotę ludziom tak skutecznie, że ponad 30% opinii społecznej chodzi jak na sznurku.

W tym świecie medialnych manipulacji zaciera się granica między kłamstwem a prawdą. Kłamstwo bowiem powtarzane dość długo zaczyna żyć własnym życiem i staje się nie tylko medialna czy wirtualna prawdą, ale rzeczywistością, w którą wielu wierzy. I chodzi w tym wszystkim, aby taki ładny opakowany kit sprzedać Polakom. Nie istotne, że słupki poparcia spadną jak na Ukrainie gdy okaże się że król jest nagi a naród został oszukany. Kolejne wybory dopiero za 5 lat.
A władzę totalna czerwona opozycja i banda starego układu muszą odzyskać za wszelką cenę.

 

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.