Wirus na papierze już niegroźny? Grodzki zbiera podpisy

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zbierał w niedzielę w Szczecinie podpisy poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP. Zaznaczył, że jest spokojny o wynik zbiórki. Tymczasem jeszcze pod koniec kwietnia twierdził, że wybory korespondencyjne nie są bezpieczne, ponieważ „wirus może być aktywny na papierze ponad 24 godziny”.

Grodzki: Jeśli prezydent będzie z opozycji, możliwe wcześniejsze wybory

Jeżeli opozycja wygra wybory prezydenckie, spodziewam się różnych scenariuszy od rekonstrukcji rządu nawet po wcześniejsze wybory – stwierdził…

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Cel pod postacią stu tysięcy (podpisów – red.) według raportów, jakie otrzymujemy z zarządu krajowego, jest już osiągnięty. Ale trzeba zebrać więcej podpisów, bo PKW może część odrzucić – powiedział w niedzielę marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który wraz z innymi działaczami Koalicji Obywatelskiej na szczecińskich Jasnych Błoniach zbierał podpisy poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP.

Zaznaczył, że jest spokojny o wynik zbiórki podpisów.

Tymczasem jeszcze pod koniec kwietnia mówił o „zabójczych kopertach”. – Przeprowadzenie korespondencyjnych wyborów nie jest bezpieczne, gdyż badania potwierdzają, że wirus może być aktywny na papierze ponad 24 godziny, a najwybitniejsi polscy epidemiolodzy wskazują na liczne zagrożenia dla naszego zdrowia związane z akcją wyborczą, angażującą dziesiątki tysięcy osób – mówił wtedy Grodzki.

źródło: 

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.