PO zbiera podpisy na Andrzeja Dude mimo iż prezydent nie musi ich zbierać! Zawsze można dopisać towarzysza Trzaskowskiego

Brwinów: „Zbierano podpisy dla Trzaskowskiego i… Dudy”


Jeden z mieszkańców Brwinowa (woj. mazowieckie) powiedział portalowi tvp.info, że widział, jak w sobotę zbierano przy targu podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego i… Andrzeja Dudy. – Stali przed główną bramą przed targiem i zbierali podpisy. Jedna osoba na Trzaskowskiego, a druga na Dudę. Powiedziałem, że przecież Duda nie potrzebuje podpisów – mówi nam świadek zdarzenia.

Wirus na papierze już niegroźny? Grodzki zbiera podpisy

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zbierał w niedzielę w Szczecinie podpisy poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP….

zobacz więcej

– Zaczepili mnie i zapytali, czy chcę głosować na Trzaskowskiego, czy na Dudę. (…) Zapytałem: na Dudę? A z jakiej racji? Przecież Duda nie potrzebuje podpisów – relacjonuje mieszkaniec Brwinowa.

Magdalena Beyer, doradca ministra Adama Lipińskiego w Kancelarii Premiera, powiedziała nam, że otrzymała zgłoszenia o zbieraniu podpisów na Dudę także od dwóch innych mieszkanek Brwinowa. – Zebrali 600 podpisów; to dosyć sporo jak na tak małą gminę i w tak krótkim czasie, bo oni zbierali od 9 do 13 – mówi. Jak dodaje, jeden z mieszkańców przekazał jej, że większa kolejka była ustawiona przy stanowisku, przy którym można było rzekomo poprzeć prezydenta Dudę.

– Ja nie wiem, czy tylko tak w gminie Brwinów zrobiono, czy może w innych miejscowościach także. W ten sposób można na przykład wyłudzić nazwisko, adres i PESEL, które są potrzebne na listach poparcia, a potem podpis sfałszować. Nie wiem. W każdym razie są świadkowie, że taka sytuacja w Brwinowie miała miejsce – powiedziała nam Magdalena Beyer.

 

źródło: 
Podziel się komentarzem
Udostępnij

Komentarz

  1. To już kolejne doniesienie o tym że ekipa towarzysza Trzaskowskiego próbuje dokonywać działań niezgodnych z prawem.
    Tym razem chodzić może o fałszowanie list poparcia poprzez fałszywe zbieranie podpisów za kandydaturą obecnego prezydenta Andrzeja Dudy.
    Wiadomo że obecnie urzędujący i kandydujący prezydent nie musi ponownie zbierać podpisów poparcia aby móc wystartować w wyborach.
    Wniosek nasuwa się więc sam.

Dodaj komentarz