Towarzysz Trzaskowski pomoże zniewolić Polskę i odebrać jej resztki suwerenności!

Jednym z haseł kampanii kandydata towarzysza Trzaskowskiego stało się powstrzymanie Polskich władz, aby te zaniechały wszelkich istotnych inwestycji.
W szczególności Trzaskowskiemu chodzi o centralny port komunikacyjny, a także przekop mierzei wiślanej. Wstrzymanie kluczowych dla niepodległości i suwerenności kraju ogromnych inwestycji które przyniosą setki tysięcy miejsc pracy Polakom to główna obietnica i zobowiązanie kandydata PO na prezydenta. Poza tym kandydat PO nie posiada innego programu jak wypalić gorącym żelazem to co zrobił dla Polaków PIS. Naiwni ludzie głosujący na Trzaskowskiego być może pocieszą się 500+ przez kilka miesięcy po objęciu przez niego urzędu, ale zapowiedziane blokowanie ustaw i ciągła obstrukcja jaką obiecuje Trzaskowski doprowadzić musi wcześniej czy później do paraliżu państwa. Właśnie o to chodzi totalnej opozycji by wywołać stan permanentnego paraliżu państwa polskiego na bazie którego mogliby na powrót przejąć pełnie władzy!
Trzaskowski wpisuje się swoją retoryką w to co już w tej sprawie zrobił D, Tusk.
Donald Tusk bezpośredni przełożony Rafała Trzaskowskiego w rządzie PO/PSL, który podpisał w 2009 umowę z Putinowską Rosją, na mocy której Polskie państwo straciło kontrole nad żeglugą na własnych wodach terytorialnych. Cieśnina Pilawska, którą na mocy umowy zawartej pomiędzy towarzyszem Donaldem Tuskiem, a Putinem stała się skuteczną blokadą dla żeglugi na zalewie wiślanym. Żadna jednostka nie może wpłynąć bez zgody Rosji na zalew wiślany.
Rosja permanentnie blokuje całą żeglugę co jest przyczyną zapaści portów na Polskim wybrzeżu między innymi w Elblągu.

Trzaskowski żąda również wstrzymanie planów i inwestycji w budowę centralnego portu lotniczego oraz centrum komunikacyjnego w Polsce.
Słynne hasło towarzysza Trzaskowskiego „Po co nam port lotniczy w Polsce, skoro jest w Berlinie” Dobitnie świadczy komu służą towarzysze rodem z totalnej opozycji. Trzaskowski w swojej poprzedniej kampanii na prezydenta Warszawy złożył 77 obietnic wyborcom, z czego zrealizował zaledwie 2 te które dotyczyły LGBT!


Inwestycję przekopu Mierzei Wiślanej Jarosław Kaczyński, jeszcze jako premier, ogłosił w 2006 roku w Elblągu. Gdy kilka lat później Platforma Obywatelska objęła władzę, plany te szybko wycofano. Podczas sławetnego spotkania Władimira Putina i Donalda Tuska w Sopocie w 2009 roku, doszło do podpisania tzw. umowy samoograniczającej. Co wynikało z jej zapisów? M.in. to, że Polska ograniczyła swoje własne prawa, wynikające z Międzynarodowego Prawa Morskiego.

W dzisiejszym wydaniu programu „Jedziemy” Michał Rachoń mówił o historii planów dotyczących przekopu Mierzei Wiślanej. Jak mówił, taka idea na poważnie rozpatrywana była już w latach 80., kiedy to naukowcy i inżynierowie zaprezentowali studium kluczowych dla Polski inwestycji.

Potem wrócił do niej PiS w okresie swych pierwszych rządów.

– To decyzja przygotowana od strony finansowej. Będzie to finansowane ze środków europejskich. To decyzja, która, w sensie najistotniejszym, tj. finansowym, już została podjęta. Może być zrealizowana w najbliższych latach

– mówił Jarosław Kaczyński w 2006 roku w Elblągu, tłumacząc etap prac nad planowanym przekopem Mierzei.

Rok później w Polsce władzę objęła Platforma Obywatelska. Nasilający się szantaż polityczny ze strony Rosji ws. Cieśniny Pilawskiej stał się przyczynkiem do podjęcia negocjacji strony polskiej z Kremlem. Ich finałem była skandaliczna, niekorzystna dla Polski umowa, którą podpisano w 2009 roku w Sopocie.

– 1 września 2009 roku, podczas sławnej wizyty Władimira Putina w Sopocie, została podpisana ta umowa, wśród wielu innych. Sama umowa nazwana została „umową samoograniczającą”. Oznacza to, że Polska sama ograniczyła swoje własne prawa, wynikające z międzynarodowego prawa morskiego i odstąpiła te prawa Rosji

– mówi w materiale gospodarz programu TVP Info.

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. Federacja Rosyjska stanęła na stanowisku, że relatywnie korzystny dla Polski protokół z 1945 roku… wygasł (chociaż był zawarty bezterminowo). Z tym podejściem de facto zgodził się rząd Donalda Tuska, podpisując 1 września 2009 r. nową umowę. Propozycja Rady Ministrów samoograniczała Polskę w korzystaniu z prawa nieszkodliwego przepływu, które dotyczy także cieśnin takich jak C. Piławska. To prawo obejmuje wszystkie rodzaje statków niezależnie od bandery. Przyjęcie takiego zapisu w 2009 r. oznaczało rezygnację Polski z tego uprawnienia zapisanego w międzynarodowym prawie morza.


Politycy PO na straży bezprawia?

W trwającej obecnie kampanii wyborczej, nadmorska inwestycja powróciła do debaty publicznej. Czołowi dziś politycy Platformy nie zmienili jednak zdania w tej sprawie. Kandydat na kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski mówi:

– Rozmawiając z ludźmi, wiem, co jest dla ludzi najważniejsze i dlatego mówię: opóźnijmy tę inwestycję o dwa czy trzy lata, jak się już skończy COVID na 100 proc., i przekażmy te pieniądze na specjalną „poduszkę finansową” dla tych wszystkich, którzy mogą utracić pracę; przekażmy te pieniądze na premie dla pielęgniarek, lekarzy, bo tych pieniędzy nie ma, przekażmy te pieniądze na szpitale

– odpowiedział Trzaskowski.

Pytany o to, czy przekop Mierzei Wiślanej nie będzie jednak korzystny dla rozwoju gospodarczego, Trzaskowski odpowiedział, że lepsze są inwestycje infrastrukturalne, także te samorządowe, które tworzą o wiele więcej miejsc pracy.

„Przekop Mierzei Wiślanej, gdzie wycina się setki, tysiące drzew, to nie jest taka inwestycja, która napędza gospodarkę” – ocenił.

Pod koniec maja – w ramach budowy przekopu na Mierzei Wiślanej – rozpoczęła się budowa sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym. To część dużej inwestycji, jaką jest budowa kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

Całkowita długość nowej drogi wodnej wyniesie 22,8 km; ma mieć głębokość 5 m. Docelowo kanał ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o długości do 100 metrów oraz do 20 metrów szerokości. Budowa kanału na Mierzei Wiślanej ma zakończyć się w 2022 r.


Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

pl_PLPolish