Sędziowska kasta w akcji! Uniewinnianie zbrodniarzy to codzienność z jaką przychodzi nam się zmagać!

14-latka nie została zgwałcona, „bo nie krzyczała”. Sąd złagodził karę dla pedofila


Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał niedawno wyrok w sprawie 14-latki, którą seksualnie wykorzystał jej daleki krewny. Według „Gazety Wrocławskiej” sąd uznał, że doszło do czynu pedofilskiego, lecz nie dopatrzono się gwałtu. Dlaczego? „Bo nie krzyczała, kiedy 26-latek się do niej dobierał”. Zmieniono też wyrok wobec pedofila, nadzwyczajnie złagodzono karę – zamiast trzech lat więzienia dostał rok w zawieszeniu.

Kilkanaście razy uprawiał seks z nieletnią wnuczką. Sąd: Gwałtu nie było

63-letni Marek K. co najmniej kilkanaście razy doprowadził do obcowania płciowego swoją nieletnią wnuczkę.
Sąd w Częstochowie uznał jednak, że…
Jak opisuje gazeta, do zdarzenia doszło pod koniec grudnia 2106 r. we Wrocławiu. Nastolatka przyjechała tam na Boże Narodzenie, w mieszkaniu było mało miejsca, a dużo ludzi, więc krewni spali ze sobą w łóżkach.
Dziewczynka położyła się w łóżku jej dalekiego krewnego, który poszedł na imprezę, i z której wczesnym rankiem wrócił pijany. 26-latek – opisuje gazeta – położył się na dziewczynce i zaczął całować, później próbował zdjąć z niej ubranie. Według sądu okręgowego dziewczynka próbowała się bronić, lecz do stosunku doszło. Kilka miesięcy później wyznała wszystko matce, policja wszczęła śledztwo.
Prokuratura oskarżyła go o seks z nieletnią. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał, że doszło do zgwałcenia nastolatki. Obrona mężczyzny wniosła apelację. Sąd apelacyjny wyrok zmienił

– Słyszałam uzasadnienie. Sąd ocenił, że nie było gwałtu, bo moja klientka nie krzyczała, a to znaczy, że sprawca nie używał przemocy – powiedziała pełnomocniczka pokrzywdzonej mecenas Justyna Beni.

– Poza tym sąd zwrócił uwagę, że sama położyła się do niego do łóżka. A przecież gwałt jest zawsze, kiedy jedna ze stron nie wyraża zgody na współżycie. A z relacji pokrzywdzonej wynika jasno, że nie chciała i odpychała sprawcę. Ona i jej matka bardzo to wszytko przeżywają – dodała.

To potwierdziła rzeczniczka Sądu Apelacyjnego sędzia Małgorzata Lamparska. Sąd zmienił kwalifikację czynu z gwałtu na współżycie z nieletnim i zdecydował się na nadzwyczajne złagodzenie kary – informowała.

„Argumenty za nadzwyczajnym złagodzeniem kary? Pierwszy to złożenie zawiadomienia przez pokrzywdzoną po kilku dniach od zdarzenia, inny to fakt, że kilka dni po dacie przestępstwa ofiara kończyła 15 lat. Współżycie z taką osobą – oczywiście dobrowolne – nie jest przestępstwem” – czytamy.

źródło: 
Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.