Mocne słowa premiera Morawieckiego w Bledzie. „Nie będą nas pouczać, czym jest demokracja”

Polska, Czechy czy Węgry powstały przed 1100 lat i niektóre instytucje demokratyczne mają dłużej niż kraje w Europie Zachodniej – mówił w Słowenii premier Mateusz Morawiecki, który w środę uczestniczy w Forum Strategicznym w Bledzie. Jak zaznaczył, mamy „znacznie dłuższą tradycję i nie chcemy być pouczani przez nikogo z Europy Zachodniej, czym jest demokracja, czym jest praworządność, ponieważ wiemy to najlepiej”.

– Walczyliśmy o praworządność i demokrację podczas strasznych lat komunizmu – mówił szef polskiego rządu podczas dyskusji panelowej na Forum Strategicznym w słoweńskim Bledzie.

Morawiecki: Włączyć Bałkany Zachodnie w struktury UE

Jego zdaniem wydarzenia na wschodniej granicy Polski oznaczają, że migracja, uchodźcy będą w najbliższych dekadach największym wyzwaniem dla Unii Europejskiej.

– Nie można zamknąć jej w dzisiejszych granicach, co oznacza, że Bałkany Zachodnie powinny zostać włączone do architektury Unii Europejskiej tak szybko jak to możliwe – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier RP uczestniczy razem z prezydentem Bułgarii oraz premierami Słowenii, Czarnogóry, Albanii, Macedonii Północnej, Chorwacji w debacie dotyczącej rozszerzenia Unii Europejskiej o kraje Bałkanów Zachodnich. Głównym mottem spotkania jest przekonanie, że przyszłość Europy jest ściśle związana z jej rozszerzeniem.

Transmisja z wydarzenia i paneli dyskusyjnych prowadzona jest przez organizatora online:

Źródło TVP INFO.PL


Panie premierze Morawiecki za słowami powinny iść czyny.
Czyny oznaczają obronę Polskiej suwerenności i w tej sprawie nie może być zgniłych kompromisów z potomkami okupantów Polski.
Trzeba mieć zawsze na przykładzie, to co stało się z byłą Jugosławią, czy też Czechosłowacją.
Pod pretekstem tak zwanej praworządności Niemcy będą siłą podporządkowywać sobie poszczególne państwa i narody.
Niestety ale w Europie lewicowe i neoliberalne siły dążą do utworzenia nowej IV rzeszy to ma się odbyć kosztem niepodległości i wolności poszczególnych państw Europy wschodniej. Te narody mają służyć jako tania siła robocza i rynek zbytu dla zachodniej Europy bez prawa podmiotowości dla poszczególnych narodów i państw. O tym trzeba otwarcie mówić i do tego trzeba nie dopuścić nawet ca cenę opuszczenia Eurokołchozu bo tym stała się dziś Europa!

Andrzej Trzcinski

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.