Konferencja Patryka Jakiego – Czym jest neoliberalizm i lewicowość w Europie.

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że lewackość Europejskich elit i ich oderwanie od społeczeństw jest ogromnym zagrożeniem dla wolności nas wszystkich.
To wszystko, czego doświadczamy patrząc na Europę nie dzieje się bez przyczyny. Totalitaryzm często miał i ma nadal twarz skrajnie lewackich odłamów.
Z tego właśnie wziął się faszyzm oraz komunizm – ideologie, które niszczyły człowieczeństwo i indywidualne prawa człowieka do wolności poglądów przekonań, a także wiary.
Każdy totalitaryzm przejawia się chęcią niszczenia tradycji, kultury historii. Negacją chrześcijańskiego pochodzenia Europejczyków A przede wszystkim niszczeniem wiary w Boga. Lewacka neo-teologia wyzwolonego człowieka neguje zasadność norm moralnych i usprawiedliwia nawet największe zbrodnie. Dlatego jest tak atrakcyjna. Nie ma przecież Boga ani żadnej odpowiedzialności za życie swoje i innych. Jest za to egoizm, cynizm władza, która działa jak narkotyk. Chęć posiadania za wszelką cenę dóbr materialnych i wyścig szczurów do tak zwanego sukcesu. W tym wszystkim brak jest człowieczeństwa i duchowości ludzi. Przed taką wizją Europy ostrzegał nas wszystkich Św. Jan Paweł II.
Obserwujemy upadek norm i zasad moralnych, które zastępowane są teologią bezkarności i pozornej postępowości w ludzkim rozumieniu. Ta postępowość lewicowa często kończy się ogromnym zniewoleniem człowieka. Rozbiciem więzi społecznych oraz rodzinnych. Chodzi bowiem oto, aby wyprodukować człowieka bezideowego, szarą posłuszną masę, która nie posiada tożsamości ani w historii, ani w kulturze, ani w wierze. To jak chore są zachodnie społeczeństwa niech świadczy choćby liczba samobójstw, czy też wzrastająca w zastraszającym tępię przestępczość. Ci, którym ten pęd do zagłady nie odpowiada są niszczeni i negowani żyjąc na marginesie.

Każdy odłam totalitaryzmu starał się zastąpić religię własną fałszywą teologią. W Narodowym socjalizmie i komunizmie był to kult jednostki. Hitler i Stalin w rzeczy samej nie różnili się w swoim postrzeganiu świata. Symbolem tych totalitaryzmów było wymazanie wszelkich zasad i norm moralnych oraz niszczenie prawa człowieka do wolności. Mijają kolejne dekady, a historia kołem się toczy. Choć pozornie wydaje się nam, że żyjemy w bezpiecznym świecie cywilizowanych społeczeństw. Prawda jest jednak bardzo bolesna. Zarówno kiedyś jak i dziś mamy do czynienia z bezwzględnym atakiem na człowieczeństwo.
Mordowanie nienarodzonych dzieci, eutanazja chorych i starszych ludzi. Eliminacja starszego pokolenia poprzez umieszczanie starszych ludzi w odosobnionych gettach zwanych domami starości, gdzie ludzie dożywają swoich dni w odosobnieniu od rodziny dzieci i bliskich. Takie zjawiska możemy obserwować choćby w Skandynawii, gdzie rządząca lewica doprowadziła do zniszczenia struktury społeczeństwa, obojętności i odizolowania społecznego.

To wszystko obserwujemy na co dzień dziś w Europie pełnej antagonizmów i dominacji Niemieckiej, jak również rozpętanej przez Rosję wojny, ta wojna jest początkiem próby zmiany układu w Europie w dwubiegunowy układ sił gdzie Rosja i Niemcy rządzić będą niepodzielnie narodami Europy.


Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.