Kolejne warcholstwo wywołane przez totalną opozycję w Polskim sejmie

Epidemia koronawirusa nie przeszkodziła totalnej opozycji, aby w polskim parlamencie wywołać kolejną polityczną chucpę.
Paranoiczna sytuacja do jakiej doprowadziły siły totalnej opozycji stworzyła nowe zagrożenie dla setek Polaków.
Kilkaset posłów było zmuszone dziś przyjść do sejmu, tworząc ogromne zagrożenie dla siebie nawzajem, ale również dla setek postronnych ludzi, dziennikarzy, pracowników sejmu oraz członków rządu. Obstrukcja posłów PO oraz Konfederacji uniemożliwiła przyjęcia dziś tak bardzo oczekiwanego pakietu pomocy przeznaczonego do ratowania polskiej gospodarki. PO zablokowało możliwość zmiany regulaminu sejmu i pracę zdalną posłów.
Ta sama PO i jej politycy poparły w parlamencie europejskim wniosek o umożliwienie europosłom pracy zdalnej. PO na rozkaz grzecznie wykonała polecenie dla PE będąc w największej frakcji partii ludowej w PE, pokornie i posłusznie głosowali za jak nakazał niemiecki pryncypał, Donald Tusk, przewodniczący partii ludowej, w której zasiadają Europosłowie PO.
Od początku epidemii w Europie Donald Tusk w sieciach społecznościowych publikuje kłamstwa, insynuacje, oraz obelgi skierowane w Polskę, rząd i prezydenta.
Dzisiejsze wydarzenia w polskim sejmie wpisują się w ten wściekły atak płynący z Brukseli i Berlina. Kilka dni temu mogliśmy wysłuchać bezczelnego komentarza Angeli Merkel na temat Polaków i podjętych przez polski rząd kroków w walce z epidemią. Komu więc służy totalna opozycja?
Polacy mogli zobaczyć dziś w Polskim sejmie na własne oczy, jak politycy Platformy traktują Polskę. Dla opozycji totalnej Polska nie istnieje. Dla tych sił politycznych rządem jest komisja europejska a władzą unijne instytucje, a nie rząd w Polsce.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wszystkie opozycyjne ugrupowania za wszelką cenę dążą do stanu anarchii w państwie. Tu nie chodzi o dobro czy bezpieczeństwo Polaków.  Rzecz idzie głównie o władzę za wszelką cenę. Od 2015 opozycja stale stosuje w praktyce hasło zastraszania społeczeństwa, kłamstw i oszczerstw, a także hasło „ulica i zagranica”. Widać jak na dłoni, że opozycja przyjęła nowy plan destrukcji państwa polskiego.
Wykorzystując ogólnoświatowy kryzys wywołany pandemią Covid-19, totalna opozycja robi wszystko by torpedować wszelkie działania ministra zdrowia, rządu, a także prezydenta. Utworzono cały przemysł produkujący na potrzeby anty rządowej kampanii, dziesiątki kłamstw i fake-newsów które publikowane są i powielane zarówno w mediach społecznościowych jak i przez media resortowe sprzyjające totalnej opozycji. Nie ma dnia by w GW, czy też TVN24, Newsweek, Onet, WP nie pojawiały się setki kłamliwych informacji. Armia internetowych trolli zajmuje się dezinformacją opinii publicznej.
Sama kandydatka na prezydenta pani Kidawa Błońska wiele razy była przyłapana na zwykłym kłamstwie.
Podczas gdy Polacy dają przykład odpowiedzialności społecznej, gdy tak wielu z nas pomaga innym ludziom, politycy  ugrupowań opozycyjnych robią wszystko, by jeszcze bardziej zdestabilizować sytuację. Wszyscy widzimy, co dzieje się w krajach europejskich. Widzimy liczby zakażonych i tych, którzy już z powodu epidemii stracili życie. Polska na tle innych krajów radzi sobie naprawdę dobrze. To jednak nie jest argument dla ludzi, którzy już dawno tą Polskę zdradzili służąc obcym państwom.


Koalicja Obywatelska wraz z Konfederacją doprowadziły dzisiaj do posiedzenia Sejmu odrzucając możliwość posiedzenia zdalnego. Co ciekawe w posiedzeniu nie wzięła udziału część ich posłów, inni robili sobie selfie w maseczkach, a Małgorzata Kidawa-Błońska tuż po rozpoczęciu posiedzenia zgłosiła wniosek o… przerwę


(kf) PAP/Leszek Szymański

– Premier, Vice-Premierzy, Minister Zdrowia i Prezes normalnie po cywilnemu ośmieszyli dziś w Sejmie żałosną opozycję przebraną w maski i rękawiczki. Pomysł PO aby zainscenizować takie przedstawienie, zamiast głosowania on-line, to początek końca tej partii…


„Gdzie jest mały tchórz z Żoliborza?” pyta Zembaczyński [KO]. Kaczyński w pierwszych ławach na sali

– Dzień dobry, to jest Sejm i my pracujemy. Pytanie: gdzie jest mały tchórz z Żoliborza?
– pyta na opublikowanym przez siebie filmie poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński
Tymczasem Jarosław Kaczyński, w odróżnieniu od wielu posłów Koalicji Obywatelskiej, jest obecny na sali sejmowej


Prof. Chmaj: „Rząd każe wam siedzieć w domu. Trwa konstytucyjny zamach stanu”
autor: wPolityce.pl/facebook
Koronawirus to dobry test na polityczną i zawodową odpowiedzialność. Właśnie oblał go prof. Marek Chmaj, jeden z czołowych ideologów opozycji i „kasty” sędziowskiej, który oczywiste ograniczenia rządu w kontekście poruszania się obywateli w dobie epidemii, nazywa zamachem konstytucyjnym!


Obrady Sejmu w wyjątkowych warunkach, a… posłanka KO robi sobie selfie w maseczce. Internauci reagują


O godz. 14 rozpoczęło się posiedzenie Sejmu. Pierwszego dnia posłowie zajmą się zmianą regulaminu, która ma zezwolić na głosowanie zdalne. Kamery jednej ze stacji telewizyjnych uchwyciły zachowanie parlamentarzystki KO.


„Ciamajdan 2.0”. Posłowie robili sobie w Sejmie selfie w maseczkach

Niektórzy politycy postanowili pochwalić się swoimi zdjęciami (fot. Twitter/ Mirosław Suchoń, Paulina Henning-Kloska, Witold Zembaczyński, Franek Sterczewski)
Podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu obecni na miejscu posłowie mieli ze sobą rękawiczki, maseczki oraz gogle. Dla niektórych polityków opozycji ta niecodzienna sytuacja stała się okazją do dobrej zabawy.

Jachira na inauguracji sejmowego zespołu. Zobacz, co wtedy robiła [WIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie z Sejmu. Widać na nim, jak na posiedzeniu parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet przewodnicząca prosi o zgłaszanie…

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Piątkowe posiedzenie Sejmu – ze względu na epidemię koronawirusa – miało mieć inną niż dotychczas organizację. Zgodnie z propozycjami na sali plenarnej miała być ograniczona liczba posłów – przedstawiciele każdego klubu, a pozostali posłowie mieli mieć możliwość udziału w posiedzeniu Sejmu zdalnie.

W środę Prezydium Sejmu podjęło decyzję o zwołaniu na czwartek posiedzenia Izby w formie stacjonarnej, ponieważ nie udało się osiągnąć konsensusu w sprawie wtorkowej propozycji.

Na posiedzeniu posłowie byli wyposażeni w rękawiczki, a także maski ochronne czy gogle. Niektórzy postanowili uwiecznić te nietypowe „kreacje” na fotografiach.

W internecie pojawiły się m.in. zdjęcia polityków opozycji, którzy robili sobie selfie w budynku Sejmu. Znaleźli się wśród nich Barbara Nowacka, Katarzyna Piekarska, Witold Zembaczyński i Franciszek Starczewski z KO oraz Małgorzata Tracz z Partii Zieloni.

Pan Krzysztof@PanKrzysztof_

Ciamajdan 2.0.

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Zobacz obraz na Twitterze

W sieci pojawiło się także zdjęcie Katarzyny Piekarskiej z KO, która odmierza zalecaną odległość od siedzącego obok niej posła. Część polityków postanowiła pochwalić się swoimi fotografiami, publikując je na swoich profilach w mediach społecznościowych.

„I jak traktować opozycję poważnie? Po raz kolejny robią cyrk” – pisze jeden z internautów. „Reasumując: Platforma zwołała to posiedzenie, zrobiła z niego cyrk i pośmiewisko, polansowała się w maseczkach, narobiła selfików, nie wniosła nic merytorycznego do debaty, a to wszystko kosztem zdrowia posłów, ich rodzin oraz obywateli” – ocenił inny.

Warto przypomnieć, że pod koniec listopada ub. r. selfie w Sejmie robiła sobie także Klaudia Jachira z KO. Posłanka fotografowała się wówczas telefonem podczas posiedzenia parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet.

Źródło TVP INFO

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.