Jedności Robotniczej zamiast gen. „Nila”. Radni PO przyjęli uchwałę za zmianą nazwy ulicy

Postkomuna z PO w akcie zacierania zbrodni komunistycznych zbrodniarzy i zakłamywania Polskiej historii!
Siły postkomunistyczne robią wszystko by zakłamać i zatrzeć fakty z powojennej historii Polski i Polaków walczących z sowieckim okupantem i jego czerwonymi siepaczami. Komunistyczni zbrodniarze którzy nigdy nie zostali uczciwie osądzenie w rzekomo wolnej Polsce!  Dziś rękoma PO-wskich działaczy przywraca się do życia komunistyczne symbole niszcząc pamięć i łamiąc prawo!


Gen. August Emil Fieldorf, ps. „Nil” był generałem brygady Wojska Polskiego, organizatorem i dowódcą Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej oraz zastępcą Komendanta Głównego AK (fot. IPN)

„W Żyrardowie rada miasta głosami Platformy Obywatelskiej przyjęła uchwałę zmieniającą ulice Generała Nila-Fieldorfa na ulicę Jedności Robotniczej” – napisał na Twitterze Maciej Wąsik, sekretarz Kolegium do spraw Służb Specjalnych. „Uchwała jest oczywistym bublem prawnym” – twierdzi żyrardowski radny PiS Arkadiusz Sowa, w korespondencji z portalem tvp.info. Gen. August Emil Fieldorf, ps. „Nil” był organizatorem i dowódcą Kedywu Armii Krajowej oraz zastępcą Komendanta Głównego AK. W 1953 r. zamordowali go komuniści.

W ostatnich dniach głośno było o skandalu, do którego doszło w białostockiej radzie miasta. Głosami radnych KO przeszła tam uchwała o zmianie nazwy jednej z ulic, która do tej pory nosiła imię mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Do podobnej sytuacji doszło w Żyrardowie. Tamtejsi radni PO przegłosowali zmianę nazwy ulicy gen. Nila-Fieldorfa. Teraz ma nosić ona nazwę „Jedności Robotniczej” – taką jak w latach PRL.

Na Twitterze pojawiła się również lista żyrardowskich radnych, którzy głosowali za zmianą nazwy ulicy, oraz uzasadnienie uchwały. Czytamy w nim, że inicjatywa jest „konsekwencją woli mieszkańców miasta Żyrardowa, dla których Jedność Robotnicza był i jest istotnym czynnikiem w życiu społecznym”. Jedność ta ma stanowić „dziedzictwo kulturowe” miasta. „Jedność Robotnicza w Żyrardowie upamiętnia bogatą historię ruchu robotniczego w naszym mieście, strajków pracowniczych w walce o lepsze prawa i byt mieszkańców” – czytamy.

„Rada Miasta podjęła taką decyzję łamiąc ustawę dekomunizacyjną w ramach, której 2,5 roku temu ulicę Jedności Robotniczej nazwano imieniem Gen. »Nila«” – napisał na portal tvp.info żyrardowski radny PiS Arkadiusz Sowa.

„Uchwała jest oczywistym bublem prawnym; procedowano ją w ramach Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej, mimo braku uchwalenia przez Radę Miasta Żyrardowa odpowiedniej uchwały wykonawczej, do której obligowała ustawa o samorządzie gminnym” – dodał.

Gen. August Emil Fieldorf, ps. „Nil” był jednym z największych polskich bohaterów XX wieku. Walczył w Legionach Polskich, w wojnie polsko-bolszewickiej i wojnie obronnej 1939 r. W czasach okupacji niemieckiej był organizatorem i dowódcą Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej oraz zastępcą Komendanta Głównego AK. W 1945 r. aresztowali go komuniści – został wywieziony do obozu pracy na Uralu. W 1952 r., w sfingowanym procesie został skazany na śmierć. Zamordowano go 24 lutego 1953 r. Pośmiertnie odznaczono go Orderem Orła Białego.

Źródło: TVP INFO 

 

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.