Gminy Żydowskie w Warszawie blokują promocję książki o Jedwabnym. „Powrót do Jedwabnego”

Bez prawdy nie ma wolności. Bez wolności nie może być mowy o wolnej Polsce. Bez wolnej i niepodległej Ojczyzny nie może być mowy o wolności narodu.
Prawda zawsze wyzwala, a każde kłamstwo zawsze zniewala.
Wolność słowa to podstawa wolności człowieka. Zawsze będę stawał w obronie tej jakże ważnej wartości w wolnym społeczeństwie.

Andrzej Trzcinski


Od 19 lat sprawa Jedwabnego jest wykorzystywana przez Żydów do atakowania i szkalowania Polaków na arenie międzynarodowej. W 2001 roku, na skutek żydowskich nacisków, ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński nakazał przerwać ekshumację, gdy pojawiły się dowody, że opowieść Jana T. Grossa o Polakach palących swoich żydowskich sąsiadów w stodole to bujda. Śledztwo IPN prowadzono w taki sposób, żeby nie obarczyć Niemców odpowiedzialnością za tę zbrodnię. Pomimo kilkudziesięciu tysięcy podpisów pod apelem o wznowienie ekshumacji, minister Ziobro milczy. To jasne, ze chociaż formalnie decyzja należy do niego, to nie on ją podejmuje. Lech Kaczyński przerwał ekshumację, a Jarosław Kaczyński nie chce jej wznowić.

Żydzi zablokowali ekshumację w Jedwabnem. Żydzi blokują premierę książki „Powrót do Jedwabnego”. Dlaczego?

Wojciech Sumliński poinformował, że spotkanie promujące jego najnowszą książkę pt. „Powrót do Jedwabnego” zostało odwołane w ostatniej chwili. Dziennikarz śledczy informuje, że powodem wypowiedzenia umowy najmu sali jest interwencja i protest Gminy Żydowskiej.

„Protest Gminy Żydowskiej – po trzech godzinach od zawarcia umowy kierownictwo Domu Pielgrzyma Amicus zostało zmuszone do odwołania premiery naszej książki pt. „Powrót do Jedwabnego”. Gdzie my żyjemy: czy to jeszcze Polska, czy już Izrael?! Nie poddajemy się – szukamy dalej” – napisał w mediach społecznościowych Wojciech Sumliński. Spotkanie miało się odbyć w Domu Pielgrzyma „Amicus” na warszawskim Żoliborzu.

„Historia, którą pokazujemy, odsłania opatrzone klauzulą tajności fakty dotyczące relacji polsko – żydowskich, sięgające do mrocznego świata wielkiej polityki i międzynarodowej finansjery. To historia niezwykła i niepokojąca, demaskująca kulisy prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Holokaust długofalowej mistyfikacji zmierzającej do wyłudzenia wielomiliardowych roszczeń – i nie tylko. Niewielu wierzy, że ta historia może skończyć się dobrze. Starannie zweryfikowany, a zarazem wyglądający, jak thriller polityczny, zapis wielkiej gry, mechanizmów manipulacji i kłamstw, dla których fundamentem stała się zbrodnia w Jedwabnem, a paliwem Justice Uncompensated Survivors Today – ustawa 447” – czytamy w opisie książki na autorskiej stronie dziennikarza.

Przypomnijmy, że pierwotnie spotkanie promujące książkę autorstwa Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek oraz Tomasza Budzyńskiego miało się odbyć w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na warszawskich Bielanach. Kilka dni temu poinformowano jednak, że gospodarze miejsca zerwali umowę z najemcą i odmówili organizacji spotkania, nie podając przyczyny. Zatem Dom Pielgrzyma „Amicus” to już drugie miejsce, które rezygnuje z wynajęcia sali na potrzeby promocji książki.

Źródło: wpolityce.pl, dorzeczy.pl, sumlinski.com.pl

 

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.