Wołyń Pamiętamy – Nie pozwólmy zakłamywać historii Polski! Słuszny apel fundacji „Wołyń Pamiętamy”

WOŁYŃ BARBAŻYŃSKI MORD DOKONANY NA POLSKIEJ LUDNOŚCI.Nie tylko Niemcy i Rosjanie starają się ukryć prawdę o własnym ludobójstwie. Czynią to również Ukraińcy, jak również sami Polacy, których trudno jest nazwać inaczej niż zdrajcami narodu Polskiego depczącymi godność i cześć pomordowanych.

Wołyń to haniebne ludobójstwo dokonane na Polakach wciąż wymaga walki o prawdę.
To wciąż nie dość nagłośniona historia martyrologii narodu Polskiego, którą przez lata starano się ukryć.

Nie ulega wątpliwości, że zarówno w Polsce jak i na Ukrainie są ludzie i organizacje , które tą prawdę za wszelką cenę starają się zniszczyć i wymazać nie tylko z kart historii, ale również poprzez szerzenie kłamstw również w śród młodzieży.
Oto apel fundacji walczącej o zachowanie prawdy o ludobójstwie dokonanym na narodzie Polskim.
Ludzie ci zasługują na wszelkie wsparcie w tej nierównej walce. Nie wolno nam stać bezczynnie gdy niszczona jest pamięć poprzez kłamstwo i polityczną poprawność. Nie wolno nam zapomnieć o zbrodni Wołyńskiej na równi z innymi, które zostały dokonane na narodzie Polskim.
Cześć i chwała niezłomnym wczoraj i dziś, którzy walczyli i walczą o wolność i prawdę!

Będziemy cyklicznie powracać do prawdy o Wołyniu aby ona nie została zatarta!


„Witam

Zwracam się do Państwa z prośbą o nagłośnienie informacji o antypolskiej i fałszującej historię akcji Związku Harcerstwa Polskiego z ukraińskim (pro banderowskim) Płastem. Być może większość z Państwa nawet nie zdaje sobie sprawy z tego że od dwóch lat jest obchodzona na polskich cmentarzach akcja mająca zakłamać historię i jednocześnie „przyćmić” ukraińskie ludobójstwo na Polakach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947 – czyniąc z Ukraińców naszych „odwiecznych” sojuszników.
Akcja ZHP i Płasta polega na uczczeniu „żołnierzy” Petlury, których przedstawia się jako jedynego sojusznika Polski w wojnie polsko-bolszewickiej co jest oczywiście kłamstwem. Ci, którzy tą akcję zorganizują w tym roku już po raz trzeci nie chcą pamiętać, że wcześniej petlurowcy mordowali polskie orlęta w 1918 roku we Lwowie oraz uczestniczyli w pogromach żydowskich.
Poniżej link do artykułu oraz cytaty dokładnie przedstawiające jakich „bohaterów” V kolumna ukraińska w Polsce podaje na tacy nieświadomym i widocznie ubogim w wiedzę Polakom z ZHP.

https://kresy.pl/kresopedia/udzial-ukraincow-wojnie-polsko-bolszewickiej-1920-r/

„Udział w walkach jednostek ukraińskich sformowanych w Polsce miał wymiar jedynie symboliczny. Obie dywizje ukraińskie nie były przygotowane do walki, a o ich użyciu zdecydowano przede wszystkim ze względów propagandowych”

„Niektóre z nich, jak grupa gen. Omelianowycza-Pawłenki były dość liczne. Składała się ona z 4 tys. ludzi. Sęk w tym, że w opinii II Oddziału dowództwa 6 Armii ugrupowanie to bardziej przypominało bandę, a nie regularne wojsko. Według oficera polskiego wywiadu, który sporządzał opinię, aby tę grupę przekształcić w regularne wojsko, należałoby większość jej szeregowców zdemobilizować ze względu na ich wysokie zdemoralizowanie. Na koncie tej grupy oprócz około 50 bitew i potyczek, były też liczne pogromy Żydów, rabunki i inne ekscesy. W grupie nie obowiązywały żadne regulaminy. Dowódca przypominał raczej herszta zbójów niż generała. Cała dyscyplina w oddziale opierała się na jego autorytecie i bezwzględnym egzekwowaniu posłuszeństwa. Grupa nie miała sztabu, była niejednolicie umundurowana i uzbrojona. Formalnie składała się z trzech dywizji piechoty i konnej brygady. Jej wartość bojową dodatkowo obniżał brak amunicji i nieufność, a nawet wrogość wobec Polaków i wizji sojuszu z Polską”

Jeśli chodzi o organizację Płast to na Ukrainie płastuni czczą oprawców polskiego narodu takich jak Bandera czy Szuchewycz.
Związek Harcerstwa Polskiego organizując akcje z tą organizacją przyczynia się do fałszowania historii oraz złej edukacji historycznej młodzieży polskiej, którą ma pod swoimi skrzydłami.

Poniżej podaję link do petycji, która powstała w zeszłym roku „Stop akcji PŁOMIEŃ BRATERSTWA”:

PODPISZ PETYCJĘ!

Na kanale Fundacji Wołyń Pamiętamy zamieściłam filmik, w którym zawarłam wszystkie informacje dotyczące tej haniebnej akcji oraz informacje związane z jej twórcami. Jeden z współtwórców akcji Maciej Młynarczyk jest jednocześnie prokuratorem, który w ścisłej współpracy z ukraińskimi prowokatorami ściga polskich patriotów i potomków kresowian (za tzw. modną w tym czasie mowę nienawiści), którzy domagają się prawdy o ukraińskim ludobójstwie. Poniżej link do filmu na You tube:

Mając na względzie dobro polskiej młodzieży i wychowanie jej w prawdzie historycznej liczę na Państwa pomoc.


Katarzyna Sokołowska

Źródło Wołyń Pamiętamy

www.fundacjawolynpamietamy.pl

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.