W czwartek 8 lipca Sejm podjął decyzję o wyborze prof. Marcina Wiącka na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich

W czwartek 8 lipca Sejm podjął decyzję o wyborze prof. Marcina Wiącka na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego kandydaturę poprało 380 posłów. Jeśli Senat zatwierdzi ten wybór, zastąpi on Adama Bodnara. Kim jest prof. Marcin Wiącek?

Profesor Wiącek już raz był kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich, ale w głosowaniu 15 czerwca przegrał z kandydatką PiS-u, senator niezależną Lidią Staroń. Tym razem jego kandydaturę poparły wszystkie kluby parlamentarne. Na czwartkowym głosowaniu 380 posłów opowiedziało się za wyborem Marcina Wiącka. Przeciwko były trzy osoby, a 43 się wstrzymały.

Marcin Wiącek – kim jest profesor wybrany na RPO?

Marcin Wiącek urodził się w 1982 roku. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i od 2009 pracuje jako nauczyciel akademicki tej jednostki naukowej. W latach 2003-2007 był pracownikiem Trybunału Konstytucyjnego, a od 2007 r. jest zatrudniony w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.


Prof. Marcin Wiącek jeszcze nie objął urzędu, a już komentuje wyroki Polskiego TK podważając ich ważność.
Tak dzieje się w przypadku wyroku ograniczającego aborcję gdzie pan kandydat nazwał wyrok TK iż jego zdaniem budzi on wątpliwości naukowe.
Kandydat po objęciu urzędu zapowiada powrót do dyskusji nad umożliwieniem aborcji na życzenie!
Jestem przekonany iż nowy rzecznik praw obywatelskich będzie kontynuatorem linii poprzedniego – Adama Bodnara, który walczył z rządem PIS od samego początku.

Dlaczego PIS poparł takiego kandydata? Czy Polsce potrzeba więcej lewicowych ekstremistów głoszących i wprowadzających w życie lewackie zasady i ideologie?
Po co PIS robi takie głupoty i sam ściąga na swoją głowę kolejne problemy polityczne?
Czy Jarosław Kaczyński stracił polityczny rozum, że sam strzela sobie do własnej bramki?
Wiadomo jakie środowisko rządzi w UW. To nie są ludzie przychylni ani rządowi ani PIS. Po jasną cholerę wspierać więc kandydata opozycji na tak kluczowe stanowisko jak rzecznik praw obywatelskich! Często człowiekowi naprawdę ręce opadają jak się patrzy na tą rzeczywistość!

Polska nasza Ojczyzna potrzebuje natychmiast głębokich zmian i reform.
Bez wątpienie wybór prof. Marcina Wiącka na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich nie przyczyni się do poprawienia sytuacji politycznej w naszej Ojczyźnie. Jestem przekonany iż nowy rzecznik praw obywatelskich stanie się nowym żołnierzem totalnej opozycji w walce o władzę w Polsce. Nie wierzę w zapowiedzi bezstronności politycznej prof. Marcina Wiącka!

Na Węgrzech wchodzi dziś w życie Ustawa o ochronie dzieci i zakazie propagowania homoseksualizmu w szkołach
Brawo Węgry! W Polsce wybrano lewaka na rzecznika praw obywatelskich! Taka mała różnica, a ile znaczy!
Zazdroszczę Węgrom ich jedności narodowej i tego, że Orban wie czego chce, a przede wszystkim nie bawi się w polityczne gierki z postkomuną! U nas to samo wciąż i na okrągło… Miało być inaczej, a jak jest każdy ma oczy i sam widzi. Nie dziwmy się, że zdrajcy rosną w siłę sami wpychamy im władzę w lewackie łapska!

 

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.