Murem za Kamińskim i Wąsikiem. Więźniowie polityczni w Polsce 2024

Stoimy przed bezprecedensową sytuacją w polskiej polityce. Na naszych oczach dokonuje się polityczno-sądowa zemsta na Ministrze Mariuszu Kamińskim oraz Macieju Wąsiku. Są oni w ostatnich latach ścigani za skuteczną walkę z korupcją na szczytach władzy.

W wyniku działań polityczny i sądowych obaj posłowie na Sejm zostali “skazani” przez sąd, pomimo ułaskawienia ich przez Prezydenta RP. Ich proces oparty jest na logice zemsty. Ostatnie dni pokazały, jak wiele środowisk politycznych i prawniczych jest zdeterminowana, by tę zemstę doprowadzić do końca.

Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik oraz dwa b. funkcjonariusze CBA mają według tej logiki odpowiadają za tropienie afer wśród kręgów, które przez lata uchodziły za nietykalne. Polityczna zemsta ma przywrócić ten swoisty parasol ochronny, a pokazowy charakter sprawy doprowadzić do tego, by nikt nie śmiał rozliczać władzy.

To szalenie szkodliwe i niszczące dla państwa podejście musi zostać odrzucone. Zgoda na ukaranie Kamińskiego i Wąsika jest de facto zgodą na niszczenie Polski. Na to nie można pozwolić.

Komitet Obrony Więźniów Politycznych będzie dążył do tego, by prawda o zemście na ministrach Kamińskim i Wąsiku była powszechna, by już nigdy ofiary politycznych represji nie musiały się bać o swoją przyszłość.

Zachęcamy Państwa do wspólnego działania na rzecz wzmacniania mechanizmów, które sprawią, że za ściganie korupcji nie idzie się do więzienia!

Źródło Komitet Obrony Więźniów Politycznych

Podziel się komentarzem