Rzecznik TSUE: Polska, Czechy i Węgry nie miały prawa odmówić relokacji uchodźców

Polska, Czechy i Węgry złamały prawo Unii Europejskiej, odmawiając przyjmowania uchodźców w ramach relokacji – taką opinię wydał rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

Co najmniej 40 proc. nieletnich migrantów w Niemczech to dorośli

Trafiający do Niemiec migranci zaniżają w dokumentach azylowych wiek, by korzystać z przywilejów, jakimi cieszą się nieletni. Przeprowadzone przez…

zobacz więcej

– Odmawiając zastosowania tymczasowego i ograniczonego w czasie mechanizmu obowiązkowej relokacji osób ubiegających się o ochronę międzynarodową, Polska, Węgry i Republika Czeska uchybiły zobowiązaniom, które na nich ciążą na mocy prawa Unii – oświadczyła rzeczniczka generalna TSUE Eleanor Sharpston.

Zgodnie z decyzją relokacyjną z września 2015 r. państwa członkowskie UE miały w ciągu dwóch lat (do 26 września 2017 r.) rozdzielić między siebie do 120 tys. uchodźców. Na Polskę miało przypaść ok. 7 tys. osób. W rzeczywistości rozdzielnik objął znacznie mniejszą liczbę osób (ponad 32 tys.), a sprawy przed Trybunałem uniknęły kraje, które tylko symbolicznie wzięły udział w relokacji.

Polska, Czechy i Węgry argumentowały, że ich decyzje o odmowie przyjęcia uchodźców w ramach relokacji miały podstawy w prawie UE. Odmiennego zdania była KE wskazując, że kraje te nie tylko złamały unijne prawo, ale też zasadę solidarności, na której opiera się UE.

Źródło TVP.INFO.PLWidać jak w soczewce do czego lewacka władza Eurokratów próbuje zmusić Polskę i kraje środkowej Europy!
Sukcesywne odbieranie suwerenności stało się dniem codziennym Polskiego członkostwa w EU !
Tym którym przypomina się RWPG i okupacja Sowiecka słusznie taka oto polityka przymusu kojarzyć się musi ze zniewoleniem naszej Ojczyzny!

Jakiś urzędnik unijny mówi nam Polakom że nasze prawa suwerenne są niczym wobec unijnych wartości które oni narzucają!
To bardzo niebezpieczna sytuacja dla wolności Polski!
Każda władza która podniesie rękę przeciwko własnemu narodowi za ograniczeniem suwerenności i wolności ojczyzny powinna być okrzyknięta zdradziecką! To jet też ostrzeżenie dla Polskich polityków którzy tak chętnie entuzjazmują się i zachłystują ta pseudo integracją Europejską!

Trzeba uświadamiać społeczeństwo czym jest unia w obecnej formie i jakie niesie ze sobą bardzo daleko idące zagrożenia dla naszej umiłowanej Ojczyzny.

Czy znowu czeka nas kilkaset lat zaborów i życia w niewoli? Czy potrafimy być jako społeczeństwo dość silni i solidarni w naszych żądaniach całkowitego odrzucenia nakazów płynących z Berlina i Brukseli?

Ja mimo wszystko mam nadzieje że tak

Andrzej Trzciński

Podziel się komentarzem

Komentarz

  1. Oto czym jest Unia Europejska! Polska traktowana jest tam nie jako suwerenne państwo ale jako kolonia lub już podległa prowincja superpaństwa zarządzanego przez wielkie Niemcy!

    Każda władza która zastosuje się do tego wyroku TSUE zdradzi Polskę i naród!
    Trzeba zadać świadome jasne pytanie czy Polska to wolny suwerenny kraj czy też raczej republika zależna od lewackiej eurokraci która będzie narzucała Polsce nie tylko nowy własny porządek prawny ale to jak ma wyglądać struktura Polskiego społeczeństwa wolność, religia, i prawo!

    Unia Europejska w swojej obecnej formie stała się nie tylko totalitarnym hegemonem w którym demokracja jest farsą ale realnym zagrożeniem dla wolności Ojczyzny

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.