Polska skazana na niewolę!

Nic mnie tak nie irytuje jak nieudacznictwo i polityczne kłamstwo wobec narodu!

Panie ministrze Dwrczyk od propagandy i bicia piany!

Ile kilometrów rurociągu Nord Stream 2 przez ostatnich 5 lat Rosja i Niemcy wybudowały mimo rzekomych sankcji?
Ile kilometrów rurociągu Baltic Pipe przez ostatnie 5 lat rządów zjednoczonej prawicy wybudowała Polska aby uzyskać niezależność energetyczną?
Czy powstały choć fundamenty dla budowy elektrowni jądrowej w Polsce?
Czy gdziekolwiek rozpoczęto już inwestycję związaną z budową centralnego portu komunikacyjnego?
Czy ukończono już budowę nowego terminala na gaz skroplony LMG?
A ile ton Ruskiego węgla trafiło do Polski w sytuacji gdy likwiduje się Polski przemysł wydobywczy?
A Ile Polska płaci dziś za prawa do emisji CO2
A kto zgodził się na podatek cukrowy z jego tragicznymi skutkami dla Polskiego rolnictwa?

Jesteście wybitnie uzdolnieni w spełnianiu Brukselskich szantażów i żądań, ale jak przychodzi co do czego i trzeba bronić rzeczywiście Polskich interesów, to taki Pan minister Dworczyk zamiast bronić Polskich interesów tam gdzie one są zagrożone wtacza się jak król do TVP INFO i jakże mądrym językiem oświadcza, że trwają analizy i konsultacje, a my nie możemy podejmować pochopnych wniosków i decyzji, bo…! Niestety moi Państwo z PIS, ale wy w swojej Euro entuzjastycznej działalności poszliście jeszcze dalej niż PEŁO za swoich rządów. W ramach tak zwanej unijnej solidarności przyjmujecie każdy bubel prawny i każdy idiotyzm jaki wyprodukują lewicowo neoliberalne gremia unijnych oligarchów. Brak stanowczej reakcji rządu wpływa na coraz to śmielsze i bardziej niedorzeczne ataki na Polskę!

Z słabym państwem i słabym rządem nikt się nie liczy!
Duńczycy cofając zezwolenie na budowę przez ich terytorium rurociągu Baltic Pipe oświadczyli, że muszą chronic populację myszy i nietoperzy!
Jest to policzek sprytnie wymierzony w Polskie władze! Ten kuriozalny powód i wycofanie zgody jest jawnym sygnałem w kierunku Polski, że ktoś was już wysadził z interesu! Jest tylko dwóch takich graczy, którzy mają ku temu realny interes! Rosja i Niemcy!

Pan Dworczyk zamiast w Kopenhadze zabiegać o przychylność dla Polskiej strategicznej inwestycji przyjechał do TVP INFO wciskać kit Polakom, że rząd robi wszystko świetnie i ma wszystko pod kontrolą, poza tym, ma ze 4 asy w obu rękawach! Pan minister oświadczył w wywiadzie, że co prawda Polska ma obecnie poważny problem no ale tylko na jednym odcinku z 5 realizowanych! Ja rozumiem, że Pan minister zakasze rękawy i będzie nosił gaz w wiaderku przez teren Duńczyków!

Panie Dworczyk przestań Pan bić pianę tylko weź się Pan za robotę, by Polska była niezależna energetycznie!!! Niemcy i Rosja robią co im się podoba, a wy chcecie likwidować Polskie górnictwo na rozkaz z Brukseli!!! Zamiast w TVP INFO pieprzyć banialuki i bzdury Pańskie miejsce dziś powinno być w Kopenhadze, gdzie Polski rząd powinien prowadzić rozmowy i dyplomatyczną ofensywę! Każdy Polski ciężko pracujący przedsiębiorca okazałby się znacznie lepszym ministrem spraw zagranicznych od was razem wziętych. Przynajmniej nie pozwalałby na okradanie poniżanie i oszukiwanie Polski na każdym kroku!

Mimo iż wielu ekspertów, a także polityków obozu zjednoczonej prawicy ostrzegało premiera przed akceptacją nowego ładu ekologicznego i tak Pan Morawiecki zrobił co chciał. Skutki są tragiczne najwyższe w historii opłaty emisyjne za CO2. To, że Polski rząd zgodził się płacić za prawa do emisji CO2 w sytuacji, gdy to Niemcy są o wiele większym trucicielem powietrza, że nie wspomnę już o Chinach czy USA zakrawa na skandal.
Unijni komisarze ustalają ceny energii w Polsce.
Niemieckie sieci handlowe unikają płacenia w Polsce podatków.
Polska była jednym z poważniejszych producentów cukru z buraka cukrowego i co?
przez lata zniszczono rolników, a na domiar złego pan premier Morawiecki zgodził się na narzucony podatek cukrowy!
Dodajmy do tego unijną kenkartę certyfikat szczepień, kuriozalne wyroki TSUE i ciągłe żądania KE!
Mamy obraz Polski nie tylko na kolanach, ale leżącej skrępowanej i bezsilnej!Trzeba analizować sytuację geopolityczną Polski we wszystkich aspektach, obszar energetycznej niezależności jest szalenie ważny – mówił w „Kwadransie Politycznym” TVP1 szef KPRM Michał Dworczyk.

Baltic Pipe i Nord Stream 2. „Jeśli Niemcy tego nie chcą, to zrobi to Polska”

Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe, którym ma płynąć gaz z Norwegii…

W czwartek duński operator systemu przesyłowego Energinet poinformował, że Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe, którym ma płynąć gaz z Norwegii przez Danię do Polski.

Komentując tę decyzję szef KPRM Michał Dworczyk mówił, że trwa analizowanie tej decyzji. – Polskie służby zajmujące się tą problematyką analizują tę sytuację, pozostałe dwie części są niezagrożone. Tu trzeba przeanalizować sytuacje, żeby spokojnie zaplanować dalsze działania – podkreślał minister.

Dodał przy tym, że pochopne komentarze i decyzje nie byłyby wskazane. Dworczyk zwracał też uwagę, że nie można „zamykać oczu na różnego rodzaju zagrożenia”.

– Interesy państwa polskiego, o które staramy się zabiegać, w tym niezależność energetyczna; nie wszyscy patrzą na te działania dobrym okiem. Nie można wykluczać i każdą sytuację trzeba analizować pod kątem tego, jakie powody mogą stać za poszczególnymi działaniami poodejmowanymi wobec polskich projektów, nie można też z góry przesądzać o motywacjach – powiedział szef KPRM.

– Trzeba analizować to patrząc na interesy geopolityczne naszych sąsiadów i krajów, które nie życzą Polsce najlepiej – zakończył.
Według komunikatu spółki Energinet Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności uchyliła 31 maja pozwolenie środowiskowe z 12 lipca 2019 roku wydane przez Duńską Agencję Ochrony Środowiska. Sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia przez ten agencję środowiskową – ma ona jeszcze raz przeprowadzić dodatkowe badania konieczne do oceny, czy inwestycja może zniszczyć lub uszkodzić tereny rozrodu lub odpoczynku niektórych gatunków myszy i nietoperzy.

Baltic Pipe ma być gotowy jesienią 2022 roku. Nie wiadomo na razie, czy projekt zostanie opóźniony.

Źródło TVP.INFO.PL

 

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.