Polska skazana na niewolę!

Nic mnie tak nie irytuje jak nieudacznictwo i polityczne kłamstwo wobec narodu!

Panie ministrze Dwrczyk od propagandy i bicia piany!

Ile kilometrów rurociągu Nord Stream 2 przez ostatnich 5 lat Rosja i Niemcy wybudowały mimo rzekomych sankcji?
Ile kilometrów rurociągu Baltic Pipe przez ostatnie 5 lat rządów zjednoczonej prawicy wybudowała Polska aby uzyskać niezależność energetyczną?
Czy powstały choć fundamenty dla budowy elektrowni jądrowej w Polsce?
Czy gdziekolwiek rozpoczęto już inwestycję związaną z budową centralnego portu komunikacyjnego?
Czy ukończono już budowę nowego terminala na gaz skroplony LMG?
A ile ton Ruskiego węgla trafiło do Polski w sytuacji gdy likwiduje się Polski przemysł wydobywczy?
A Ile Polska płaci dziś za prawa do emisji CO2
A kto zgodził się na podatek cukrowy z jego tragicznymi skutkami dla Polskiego rolnictwa?

Jesteście wybitnie uzdolnieni w spełnianiu Brukselskich szantażów i żądań, ale jak przychodzi co do czego i trzeba bronić rzeczywiście Polskich interesów, to taki Pan minister Dworczyk zamiast bronić Polskich interesów tam gdzie one są zagrożone wtacza się jak król do TVP INFO i jakże mądrym językiem oświadcza, że trwają analizy i konsultacje, a my nie możemy podejmować pochopnych wniosków i decyzji, bo…! Niestety moi Państwo z PIS, ale wy w swojej Euro entuzjastycznej działalności poszliście jeszcze dalej niż PEŁO za swoich rządów. W ramach tak zwanej unijnej solidarności przyjmujecie każdy bubel prawny i każdy idiotyzm jaki wyprodukują lewicowo neoliberalne gremia unijnych oligarchów. Brak stanowczej reakcji rządu wpływa na coraz to śmielsze i bardziej niedorzeczne ataki na Polskę!

Z słabym państwem i słabym rządem nikt się nie liczy!
Duńczycy cofając zezwolenie na budowę przez ich terytorium rurociągu Baltic Pipe oświadczyli, że muszą chronic populację myszy i nietoperzy!
Jest to policzek sprytnie wymierzony w Polskie władze! Ten kuriozalny powód i wycofanie zgody jest jawnym sygnałem w kierunku Polski, że ktoś was już wysadził z interesu! Jest tylko dwóch takich graczy, którzy mają ku temu realny interes! Rosja i Niemcy!

Pan Dworczyk zamiast w Kopenhadze zabiegać o przychylność dla Polskiej strategicznej inwestycji przyjechał do TVP INFO wciskać kit Polakom, że rząd robi wszystko świetnie i ma wszystko pod kontrolą, poza tym, ma ze 4 asy w obu rękawach! Pan minister oświadczył w wywiadzie, że co prawda Polska ma obecnie poważny problem no ale tylko na jednym odcinku z 5 realizowanych! Ja rozumiem, że Pan minister zakasze rękawy i będzie nosił gaz w wiaderku przez teren Duńczyków!

Panie Dworczyk przestań Pan bić pianę tylko weź się Pan za robotę, by Polska była niezależna energetycznie!!! Niemcy i Rosja robią co im się podoba, a wy chcecie likwidować Polskie górnictwo na rozkaz z Brukseli!!! Zamiast w TVP INFO pieprzyć banialuki i bzdury Pańskie miejsce dziś powinno być w Kopenhadze, gdzie Polski rząd powinien prowadzić rozmowy i dyplomatyczną ofensywę! Każdy Polski ciężko pracujący przedsiębiorca okazałby się znacznie lepszym ministrem spraw zagranicznych od was razem wziętych. Przynajmniej nie pozwalałby na okradanie poniżanie i oszukiwanie Polski na każdym kroku!

Mimo iż wielu ekspertów, a także polityków obozu zjednoczonej prawicy ostrzegało premiera przed akceptacją nowego ładu ekologicznego i tak Pan Morawiecki zrobił co chciał. Skutki są tragiczne najwyższe w historii opłaty emisyjne za CO2. To, że Polski rząd zgodził się płacić za prawa do emisji CO2 w sytuacji, gdy to Niemcy są o wiele większym trucicielem powietrza, że nie wspomnę już o Chinach czy USA zakrawa na skandal.
Unijni komisarze ustalają ceny energii w Polsce.
Niemieckie sieci handlowe unikają płacenia w Polsce podatków.
Polska była jednym z poważniejszych producentów cukru z buraka cukrowego i co?
przez lata zniszczono rolników, a na domiar złego pan premier Morawiecki zgodził się na narzucony podatek cukrowy!
Dodajmy do tego unijną kenkartę certyfikat szczepień, kuriozalne wyroki TSUE i ciągłe żądania KE!
Mamy obraz Polski nie tylko na kolanach, ale leżącej skrępowanej i bezsilnej!Trzeba analizować sytuację geopolityczną Polski we wszystkich aspektach, obszar energetycznej niezależności jest szalenie ważny – mówił w „Kwadransie Politycznym” TVP1 szef KPRM Michał Dworczyk.

Baltic Pipe i Nord Stream 2. „Jeśli Niemcy tego nie chcą, to zrobi to Polska”

Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe, którym ma płynąć gaz z Norwegii…

W czwartek duński operator systemu przesyłowego Energinet poinformował, że Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe, którym ma płynąć gaz z Norwegii przez Danię do Polski.

Komentując tę decyzję szef KPRM Michał Dworczyk mówił, że trwa analizowanie tej decyzji. – Polskie służby zajmujące się tą problematyką analizują tę sytuację, pozostałe dwie części są niezagrożone. Tu trzeba przeanalizować sytuacje, żeby spokojnie zaplanować dalsze działania – podkreślał minister.

Dodał przy tym, że pochopne komentarze i decyzje nie byłyby wskazane. Dworczyk zwracał też uwagę, że nie można „zamykać oczu na różnego rodzaju zagrożenia”.

– Interesy państwa polskiego, o które staramy się zabiegać, w tym niezależność energetyczna; nie wszyscy patrzą na te działania dobrym okiem. Nie można wykluczać i każdą sytuację trzeba analizować pod kątem tego, jakie powody mogą stać za poszczególnymi działaniami poodejmowanymi wobec polskich projektów, nie można też z góry przesądzać o motywacjach – powiedział szef KPRM.

– Trzeba analizować to patrząc na interesy geopolityczne naszych sąsiadów i krajów, które nie życzą Polsce najlepiej – zakończył.
Według komunikatu spółki Energinet Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności uchyliła 31 maja pozwolenie środowiskowe z 12 lipca 2019 roku wydane przez Duńską Agencję Ochrony Środowiska. Sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia przez ten agencję środowiskową – ma ona jeszcze raz przeprowadzić dodatkowe badania konieczne do oceny, czy inwestycja może zniszczyć lub uszkodzić tereny rozrodu lub odpoczynku niektórych gatunków myszy i nietoperzy.

Baltic Pipe ma być gotowy jesienią 2022 roku. Nie wiadomo na razie, czy projekt zostanie opóźniony.

Źródło TVP.INFO.PL

 

Podziel się komentarzem
Udostępnij
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz