Kolejny atak KE na Polską wolność i suwerenność

Oto w jaki sposób odbierana jest Polsce suwerenność! Dziś komisja Europejska słowami swojego rzecznika zapowiedziała że będzie opiniowała projekt ustawy poselskiej dotyczący regulacji statusu sędziów oraz do precyzujący zachowanie przez sędziów apolityczności i nie wchodzenia w kompetencyjny konflikt.
KE po raz kolejny uzurpuje sobie prawo do traktowania Polskiego rządu i parlamentu jako władzy całkowicie podległej, i podporządkowanej jurysdykcji Brukseli. KE nadała sobie uprawnienia  rządu centralnego nieistniejącego prawnie państwa w Brukseli! KE nadaje sobie prawa których nie posiada i które nie są zapisane w traktacie unii. KE żąda aby kraje i rządy państw unijnych podlegały bezprawnemu szantażowi Brukselskich oligarchów.
Kilka tygodni temu mówiłem i ostrzegałem rząd że jeśli stanowczo nie zaprotestuje i będzie szedł w dalszym ciągu na ugodę z KE oni będą żądali coraz to większych ustępstw wobec Polski ograniczenia Polskiej wolności i suwerenności jako państwa!
To rzecz bez precedensu aby KE dokonywała oceny projektów ustaw w krajach członkowskich! Oni nie mają do tego żadnego prawa. KE nie jest ani Polskim trybunałem konstytucyjnym ani nie jest podmiotem umocowanym w Polskim prawie czy konstytucji która jest nadrzędną nad traktatem unijnym.
Ludzie obudźcie się bo na waszych oczach odbierają Polsce wolność i suwerenność! Obudźcie się z unijnego letargu aby nasze dzieci nie tułały się po świecie bez wolnej Ojczyzny!
Na waszych oczach zakładają Ojczyźnie łańcuch na szyje tak samo jak robiła to Rosja!!!– Jesteśmy świadomi tego projektu, który został złożony w czwartek, 12 grudnia, w polskim Sejmie. Komisja przeanalizuje te propozycje, zwłaszcza jeśli chodzi o ich zgodność z prawem UE, dotyczącym niezależności sędziowskiej – powiedział Wigand.

Projekt PiS przewiduje m.in. wprowadzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, a także za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za działania o charakterze politycznym.
Projekt nowelizacji ustawy o sądach nie trafił jeszcze pod sejmowe głosowanie, a już Komisja Europejska – ustami swojego rzecznika – poinformowała, że bierze go pod lupę. – Będziemy analizować projekt PiS w sprawie dyscyplinowania sędziów, pod kątem zgodności z unijnymi zasadami, dotyczącymi niezależności w wymiarze sprawiedliwości – ogłosił Christian Wigand.

– Jesteśmy świadomi tego projektu, który został złożony w czwartek, 12 grudnia, w polskim Sejmie. Komisja przeanalizuje te propozycje, zwłaszcza jeśli chodzi o ich zgodność z prawem UE, dotyczącym niezależności sędziowskiej – powiedział Wigand.

Projekt PiS przewiduje m.in. wprowadzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, a także za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za działania o charakterze politycznym.

TVP INFO

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.