Apel ministra zdrowia o odpowiedzialność szczególnie w dni gdy uczelnie, oraz szkoły będą zamknięte.

W wielu krajach europejskich popełniono wiele błędów, które znacząco przyczyniły się do pandemii Koronawirusa w Europie.
Mimo obostrzeń, zaleceń oraz informacji 24 godziny na dobę są grupy ludzi, którzy te zagrożenie notorycznie ignorują.
W czasie, gdy rozprzestrzeniał się wirus we Włoszech ludzie uczestniczyli w imprezach publicznych, spotykali się w restauracjach pubach oraz miejscach użytku publicznego. Takie zachowanie spowodowało niekontrolowane rozprzestrzenianie się zakażeń wirusem.
Jeśli wszyscy nie zachowany odpowiedniej dozy rozsądku scenariusz jaki mamy we Włoszech może być również w naszym kraju.
Apel ministra zdrowia o to, aby powstrzymać się od publicznych spotkań, czy też traktowania dni wolnych od nauki jako dodatkowych ferii jest jak najbardziej słuszny i powinien dotyczyć wszystkich obywateli naszego kraju.

Inną bardzo ważną kwestią jest zachowanie spokoju, nie wolno popadać w panikę, czy też przyłączać się do rozsiewania kłamliwych, czy też niesprawdzonych informacji.

Nie słuchajmy też różnego rodzaju szamanów, którzy proponują nam zażywanie jakiś medycznych substancji, czy leków, a w szczególności na schorzenia i choroby, na które my sami się nie leczymy. Niestety pojawiają się szczególnie w sieci przypadki kolportowania informacji, o lekach które rzekomo mają powstrzymywać zachorowalność na koronawirusa.
Jak widać są ludzie którzy próbują zbujać na tym interes życia.

TAKIE DZIAŁANIA SĄ BARDZO NIEBEZPIECZNE!!!!

Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z służbą zdrowia nie przyjmuj leków samodzielnie lub nie kupuj ich przez Internet!!!

WHO ogłosiło ogólnoświatową pandemię koronawirusa, co oznacza, że sytuacja jest bardzo poważna i wymaga od nas szczególnej odpowiedzialności. Nie podróżujmy, jeśli nie musimy. Niskie ceny wypoczynku, czy podróży nie uchronią nas samych ani naszych bliskich przed zachorowaniem. Apelujmy wiec o odpowiedzialność!

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.