ABW zatrzymała rosyjskiego szpiega

Piotr Ś. mężczyzna zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu, był pracownikiem Agencji Mienia Wojskowego – ustalił portal tvp.info w źródłach zbliżonych do sprawy.

ABW zatrzymało Piotra Ś. Jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Piotra Ś. – podejrzanego o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi. Usłyszał już zarzuty.

24 października ABW zatrzymało Piotra Ś. Podczas przeszukania mieszkania i miejsca pracy Ś. funkcjonariusze ABW zabezpieczyli nielegalnie posiadaną sztukę broni palnej, amunicję oraz nośniki elektroniczne i dokumenty.

Służby przeszukały także miejsca zameldowania i faktycznego zamieszkania osób utrzymujących kontakty z Piotrem Ś. Tam również znaleziono broń palną i amunicję bez pozwolenia.

Prokuratura przedstawiła mu zarzuty usiłowania działania na rzecz obcego wywiadu oraz zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu od trzech lat więzienia.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn odnosząc się do pojawiających się w mediach – m.in. w PAP – informacji dot. Piotra Ś., podkreślił, że podejrzany „nie jest nie jest i nie był pracownikiem ani funkcjonariuszem ABW”.

Źródło TVP.INFO.PL

 

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.