100 Dni pracy Poskiego rządu

Nie ulega wątpliwości, że rząd Mateusza Morawieckiego, a wcześniej pani premier Beaty Szydło jest pierwszym w najnowszej historii Polski rządem, który uczynił bardzo wiele na rzecz rozwoju kraju oraz odbudowy silnego państwa. Jest to pierwszy rząd, który rozpoczął w pełni budowę państwa Polskiego w oparciu o założenia gospodarki społecznej, oraz zrównoważonego rozwoju kraju. Koniec wyprzedawania Polski za bezcen. Koniec mafijnych układów i rozkradania Polski za skutkował ogromnymi wpływami do budżetu państwa. Dzięki czemu możliwe stało się tak szerokie wsparcie Polskich rodzin, osób niepełnosprawnych oraz emerytów i rencistów jakie rząd czyni od samego początku.
Wsparcie, które tak często wyrównuje ogromne nierówności społeczne. Likwiduje wykluczenie, oraz Polską nędzę szczególnie tą dotykającą wsi i małych miejscowości gdzie do tej pory ludzie nie mieli żadnych szans i perspektyw.
Ogromnym niewątpliwym osiągnięciem rządu Zjednoczonej Prawicy jest dźwignięcie gospodarki Polski, reprywatyzacja Polskich banków, czy też realne obniżenie składek i podatków dla szerokich rzesz przedsiębiorców, oraz zwykłych obywateli.
Sztandarowe programy społeczne takie jak 500+ 300+ Wyprawka dodatek pielęgnacyjny środki dodatkowe dla osób niepełnosprawnych sprawiły iż w Polsce nastąpiły pozytywne tendencje mikro i makro ekonomiczne.
Wzrosła konsumpcja wewnętrzna,  wzrósł eksport. Od objęcia steru rządów przez Zjednoczoną prawicę Polska notuje niebywały wzrost gospodarczy. Nasza Ojczyzna stała się jednym z najszybciej rozwijających się krajów Europy i świata.

Polska została zaliczona do grona krajów rozwiniętych dzięki czemu nastąpił ogromny wzrost zaufania ekonomicznego jakim cieszy się obecnie Polska na świecie. Polski rząd zadbał również o rzeczywistą budowę niezależności energetycznej kraju. Budowa gazo portu, który jest obecnie rozbudowywany, niezależna własna nitka gazociągu Projekt Baltic Pipe centralny port lotniczy, czy też przekop mierzei Wiślanej. To są przykłady ogromnej pracy i wysiłku rządu jaki jest wkładany w budowę silnej gospodarczo Ojczyzny.
Polskie przedsiębiorstwa i spółki skarbu państwa nie tylko stały się rentowne ale i przynoszą ogromne wpływy do budżetu państwa.
Polskie linie lotnicze LOT pod rządami Zjednoczonej Prawicy nie tylko że nie zostały sprzedane ale rozwinęły się tak że same dziś są wstanie przejmować Niemieckie linię lotnicze Condor.
W Polsce nie tylko rosną wynagrodzenia i realne dochody Polaków, ale stopa bezrobocia jest najniższa w historii 30 ostatnich lat.
Zostało zatrzymane zjawisko masowej emigracji zarobkowej lansowane przez totalną opozycję jako środek rozwoju Polaków.
Polska rozwija się w tempie 5x szybszym od największych Europejskich potęg gospodarczych takich jak Niemcy czy Francja.
To jedynie niewielka część osiągnięć rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz zjednoczonej prawicy.
Oby tak dalej.

Andrzej TrzcinskiW sobotę w Kancelarii Premiera rozpoczęło się podsumowanie 100 dni rządu, w tym realizacji „piątki na 100 dni”. Chodzi o pakiet pięciu zapowiedzi, które premier Morawiecki w kampanii parlamentarnej zobowiązał się zrealizować lub rozpocząć ich realizację w ciągu pierwszych 100 dni rządów.
– Rzeczywisty rozwój kraju odbywa się poprzez to, co dzieje się pomiędzy wyborami, w trakcie rzeczywistych rządów. Zależy od tego, czy rząd potrafi wykonać to, do czego się zobowiązał. Od tego, czy jest wiarygodny – mówił premier Matusz Morawiecki, dodając, że przedstawiana przed niemal rokiem „Piątka Jarosława Kaczyńskiego” została zrealizowana.
Premier odniósł się do poszczególnych założeń „Piątki”: „500 Plus” na pierwsze dziecko, przywrócenia zredukowanych wcześniej połączeń autobusowych, 13. emerytury, zerowego PIT dla młodych do 26. życia oraz obniżki podatku PIT z 18 na 17 proc.

– Wprowadzenie tych rozwiązań było możliwe ze względu na naprawę finansów publicznych. To fakt niefrasobliwości i braku profesjonalnego podejścia do budżetu spowodował, że brakowało pieniędzy, a różne grupy przestępcze kradły pieniądze na prawo i lewo – mówił Morawiecki. Jak dodał, wdrażane rozwiązania jego rząd wzorował m.in. na tych stosowanych w wielkich korporacjach.

Źródło TVP INFO


Kancelaria Premiera Rzecz Pospolitej


Podziel się komentarzem
Udostępnij

Dodaj komentarz