Wolność czy nowa niewola?


Bardzo trafne podsumowanie tego co dzieje się w Brukseli wokół Polski. Najnowszy wyrok TSUE i bezprawne ataki na Polskę – kontra Polska konstytucja! Patryk jaki dobitnie udowodnił komu tak naprawdę zależy na Polsce i kto dba o Polskie interesy!

Brak reform państwa, wycofanie się z reformy sądownictwa i uleganie ciągłym szantażom z Brukseli! To są moje konkretne zarzuty w kierunku premiera!
PAD również wieloma decyzjami sprawił, iż nie mogę mu jako patriota ufać. Weto kluczowych ustaw o SN i KRS zawsze będzie mi towarzyszyć w rozważaniach na temat czy Andrzej Duda spełnił pokładane w nim nadzieje jako prezydent Polski.
Niestety po radykalnej zmianie polityki zagranicznej przez Prawo i Sprawiedliwość tuż po wymuszonej dymisji Pani premier Beaty Szydło trzeba sobie jasno powiedzieć, iż niestety, ale PIS stara się usilnie przeskoczyć w oddawaniu kompetencji Brukselskim oszołomom nawet PEŁO! Premier godzi się na więcej i  szybciej niż totalna zaraza! Tak stało się w przypadku pakietu klimatycznego, gdzie Mateusz Morawiecki zgodził się na 50% podczas gdy PO negocjowała z Brukselą 40% udziału i to wszystko w tak krótkim czasie gdzie w Polsce nie istnieje energetyka oparta na siłowniach atomowych. To właśnie oznacza między innymi drastyczny wzrost cen energii w Polsce dla odbiorców indywidualnych i firm. Zagraniczni przedsiębiorcy, którzy działają w Polsce sobie poradzą. Te firmy mają kapitał – rzecz jednak w tym, iż Polskie przedsiębiorstwa nie mają dostępu do pieniędzy kapitału porównywalnego z unijnymi graczami.
Wzrost cen energii widoczny jest już dziś, a to dopiero początek konsekwencji złych decyzji dla Polski!
Przyjęty niekorzystny pakiet klimatyczny oznaczać będzie likwidację tysięcy miejsc pracy w Polsce. Likwidacje górnictwa i przemysłu ciężkiego, a także całkowite uzależnienie od importu Polskiej energetyki w aspekcie importu samej energii, jak również technologii do jej wytwarzania. Polska nie posiada siłowni atomowych i jeszcze długo mieć ich nie będzie. Górnicy mogą i mają pełne prawo czuć się sprzedani i oszukani po raz kolejny przez kolejną władzę i rząd! Tysiące ludzi jeździ za pracą z małych miejscowości i miast na śląsku do Czech i Niemiec. Czy tak miał wyglądać zrównoważony rozwój kraju?
Łyżkę dziegciu w tej kadzi goryczy dopełnia polityka, którą przyjął rząd w kwestii walki z epidemią Covid-19 szczególnie po tym gdy zaszczuty odszedł ze stanowiska minister M. Szumowski, którego ja bardzo szanuje.
To wszystko sprawia, że ja jako człowiek o konserwatywnych prawicowych poglądach nie mogę wspierać premiera, który serfuje neoliberalną politykę, która nie jest i nigdy nie będzie pro Polska.
Nie wiem czy Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę iż PIS skręca w lewo tak ostro, że wielu ludzi nie będzie już mogło wspierać tych działań. Myślę, że on dokładnie zdaje sobie z tego faktu sprawę ale ma to dokładnie gdzieś, bo fascynuje go młody liberał u sterów rządu!
Wielu Polityków wysłanych na zesłanie do Brukseli również o tych kwestiach mówi ciszej i całkiem głośno nie tylko w kuluarach, lub PE. Bo są sprawy, wartości i princypia, których nie można poświęcić dla tak zwanego mniejszego zła. Taką sprawą i wartością jest niepodległość i wolność umęczonej i zniewolonej Ojczyzny!
Mówi o tych sprawach wyraźnie Patryk Jaki będąc w centrum wydarzeń. To samo mówi europoseł z listy PIS Syriusz Wolski, a także Prof. Legutko. Warto zapoznać się z ich zdaniem na temat tego co dzieje się w Brukseli, oraz tego, że oddajemy Brukseli władzę nad Polską podczas gdy Niemcy budują swoją IV rzeszę!
Patryk jaki słusznie podnosi kwestię suwerennego istnienia państwa Polskiego w kontekście na przykład tak zwanego funduszu odbudowy i formy w jakiej on ma obowiązywać, która oznacza całkowite podporządkowanie Polski.
Głosowałem na PIS od samego początku, ale popełniłem błąd, bo to Solidarna Polska powinna trzymać stery władzy w Polsce. Wówczas dokonano by dekomunizacji i reformy wymiaru sprawiedliwości. Polacy nie baliby się chodzić do kościoła mając za plecami lewackie terrorystyczne bojówki atakujące świątynię i wiernych. Niestety To już nie jest ten PIS, którym był.
Mateusz Morawiecki uczynił z tej partii PO bis choć to smutne!
Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.