TSUE znów pozbawi Polskę należnych jej pieniędzy!

I proszę nie trzeba było długo czekać, aż unia Europejska wykona kolejny atak na Polską gospodarkę.
Publicyści i dziennikarze często pomijają takie fakty podczas rozmowy o tak zwanych korzyściach jakie Polskie państwo rzekomo ma z członkostwa. Tu kolejny przykład gdzie Polska straci miliardy zł!
Jakieś konkluzje dla rządu? Oczywiście jest jedna możliwa i dająca Polsce przewagę droga. Jak najszybciej opuścić Eurokołchoz aby nie doprowadzić do stanu zapaści państwa Polskiego. Polacy muszą zrozumieć smutną prawdę, iż Eurokołchoz nie dopuści do prowadzenia przez Polskę suwerennej niepodległej polityki!


Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że przepisy, które wymagają zapłaty podatku od wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych w ciągu pięciu dni od ich sprowadzenia na terytorium Polski, są niezgodne z dyrektywą VAT – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Zdaniem dziennika to podważa kluczowy element obowiązującego od sierpnia 2016 r. pakietu paliwowego. Mógł on przynosić budżetowi dodatkowe 2,4 mld zł rocznie.

Gazeta podaje, że chodzi o art. 103 ust. 5a ustawy o VAT, który nakazuje przedsiębiorcom sprowadzającym m.in. paliwa silnikowe z innego kraju Unii Europejskiej zapłacić podatek już w ciągu pięciu dni od ich wprowadzenia na terytorium Polski.

„Podatek zapłacony w ten sposób pomniejsza potem należny VAT. Zdaniem unijnego trybunału na podstawie tych regulacji polski fiskus żąda zapłaty podatku jeszcze przed datą jego wymagalności, a to jest niezgodne z unijną dyrektywą VAT. Przepis będzie więc musiał być zmieniony” – czytamy.

„Pozostaje nadzieja, że resort finansów zaproponuje w to miejsce rozwiązanie skuteczne, ale zgodne z unijnymi przepisami” – apeluje, Leszek Wiwała, prezes i dyrektor generalny Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Źródło TVP.INFO.PL

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.