Parlament Węgier przyjął we wtorek ustawę, która de facto zakazuje adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. A w Polsce?

Węgrzy potrafią dbać o bezpieczeństwo własnej ojczyzny.
Powinniśmy brać przykład jak walczyć o istotne wartości i ochronę życia poczętego, a także ochronę rodziny.
W Polsce społeczny projekt ochrony życia od poczęcia od dawna leży w sejmowej zamrażarce, a na ulicach mamy skrajnie lewicowy festiwal nienawiści do wiary kościoła i wszelkich wartości moralnych.

Parlament Węgier przyjął we wtorek ustawę, która de facto zakazuje adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, zezwala na adopcję przez małżeństwa i, za specjalna zgodą resortu ds. rodzin, przez osoby samotne.

Prezydent: Nigdy nie pozwolę na taką seksualizację. To jest niewolenie dziecka

– Nie zgadzam się i nigdy nie pozwolę na agresywną seksualizacje dzieci. Nigdy nie pozwolę, żeby dzieci zostały adoptowane przez pary jednopłciowe,…

Projekt ustawy przedłożył rząd premiera Viktora Orbana. Parlament przyjął też 12 poprawek do konstytucji, w tym definicję rodziny jako związku, w którym ojcem jest mężczyzna, a matką – kobieta.

Mimo iż istnieją wyjątki, w których osoby samotne lub członkowie rodziny mogą adoptować dziecko, minister sprawiedliwości Judit Varga zapisała w ustawie, że „główną zasadą jest to, iż tylko pary małżeńskie mogą adoptować dziecko, to znaczy mężczyzna i kobieta, którzy są małżeństwem”.

Dotąd adopcje przez pary jednopłciowe były możliwe wtedy, gdy jeden z partnerów w tym związku występował o to jako osoba samotna.

 

źródło: 

 

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.